Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

GRZEGORZ PUCZKA - graffiti, murale

 These Walls Don't Lie

GRZEGORZ PUCZKA - nauczyciel angielskiego, malarz graffiti

Pochodzi z Piszczaca, obecnie mieszkaniec Terespola. Z wykształcenia anglista oraz handlowiec. Uczy języka angielskiego, a zarazem wzbudza zainteresowanie wśród młodzieży dzięki swojej pasji jaką jest graffiti. Maluje i dokumentuje swoje murale (wielkoformatowe obrazy na murach) od 1999 roku spotykając wielu ciekawych ludzi oraz odwiedzając mnóstwo interesujących miejsc w kraju i za granicą. Pomysłodawca i współtwórca większych komercyjnych prac. Jak dotąd miał dwie wystawy "Nie tylko graffiti" (2013r.), która miała miejsce w Galerii im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Terespolu oraz wystawa „Graffiti” (2014r.) w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej. Obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizuje pikniki graffiti, na które zaprasza artystów z Polski i zagranicy. Prowadzi również warsztaty dla młodzieży.

-To co pokazuję na ścianach oraz płótnach nazywam ekspresyjną typografią. Często podkreślam bardzo mocno kontrast barw. Prosta cienka linia, stanowi granicę pomiędzy czystością a brudem w formie zacieków, granicą pomiędzy wariactwem a opanowaniem. Ta granica przewija się przez większość moich prac. Unikam kopiowania zwykłej realności. Przedstawiam, to co postrzegam w swojej świadomości w sposób niebanalny. Jego narzędzia to przede wszystkim farba w aerozolu oraz akryl. Czuję się dobrze w takich dziedzinach jak: graffiti, abstrakcje oraz pop art. Pozwala mi to uwolnić się od schematów narzuconych z góry.

Reportaż przygotowała wolontariuszka - ALEKSANDRA PIETRUSIK

Wsparcie techniczne - Terespolskie Studio Filmowe

 

GRAFFITI wg Hip-hop słownika: "sztuka malowania na murach za pomocą farb w sprayu (...).Graffiti (obok rapudj-ingu i breakdance`u) uznawane jest za jeden z filarów kultury hiphopowej. Graffiti to artystycznie wykonane napisy lub obrazy malowane przeważnie na murach, ścianach budynków, płotach, pociągach, w przejściach podziemnych itp. Najprostszą formą graffiti jest tag, czyli podpis artysty wykonany najczęściej za pomocą flamastra. Bardziej efektowne są wielkie, kolorowe napisy i obrazy - tworzone zazwyczaj nielegalnie, pod osłoną nocy przez większe grupy grafficiarzy (składy, załogi czy crew). (...)"  

     Źródło definicji (papierowe): Krystyna Kubalska-Sulkiewicz (red.), Słownik terminologiczny sztuk pięknych, Warszawa: PWN, 1996, s. 137., Źródło definicji (papierowe): Piotr Fliciński i Stanisław Wójtowicz, Hip-hop słownik, Warszawa: PWN, 2007, s. 60.  

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo