Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

WOJCIECH PROKOPIUK - lider Terespolskiego Studia Filmowego

„Kino najważniejszą ze sztuk” a historia pokazana w kinie to petarda!

WOJCIECH PROKOPIUK - z zamiłowania filmowiec, fotograf, historyk, znawca tematu Powstania Warszawskiego, współzałożyciel Terespolskiego Studia Filmowego, założyciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej TERESPOL.

Wychował się w Białej Podlaskiej a od 2005 roku mieszka z rodziną w Terespolu. Z wykształcenia jest elektromechanikiem i pracuje jako specjalista do spraw części maszyn ciężkich.

Wspólnie z grupą Terespolskiego Studia Filmowego [rok założenia 2017] realizuje filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże. Powstające filmy chętnie pokazuje terespolskiej publiczności. Sam pisze scenariusze i reżyseruje jednak na planie nie jest ,,dyktatorem", uważa, że każda osoba ma głos.

W 2019 r. powołał do życia Grupę Rekonstrukcji Historycznej Terespol, w skład której wchodzą  głównie młodzi mieszkańcy miasta i okolic. Grupa odtwarza żołnierzy z okresu września 1939 r., Powstania Warszawskiego oraz żołnierzy wyklętych i udziela się podczas wydarzeń historycznych oraz świąt patriotycznych organizowanych w naszym mieście.

Ponadto jest jest organizatorem i współorganizatorem (w partnerstwie z władzami miasta i MOK Terespol) wydarzenia o charakterze patriotyczno-historycznym: rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, rocznicę wybuchu II Wojny Światowej a także bal kostiumowy z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Największa satysfakcję ze swojej działalności czerpie z tego, że udaję mu się zainteresować lokalną społeczność i zaangażować młodzież do aktywnego uczestnictwa!

                                                             

Wywiad przeprowadziła wolontariuszka: MAJA PROKOPIUK

przy wsparciu Terespolskiego Studia Filmowego.

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo