Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Mateusz Prokopiuk animator czasu wolnego, miłośnik tenisa, szachów i hip hopu

MATEUSZ PROKOPIUK - organizator imprez kulturalnych i sportowych, animator czasu wolnego

Organizator eventów sportowych oraz kulturalnych, instruktor tenisa, animator czasu wolnego

MATEUSZ PROKOPIUK – Absolwent AWF w Białej Podlaskiej, obecnie studiuje na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Pochodzi z Białej Podlaskiej, ale od 15 lat mieszka w Terespolu, w którym od kilku lat stara się promować kulturę, sport oraz zarażać innych swoim hobby ;-)

Jest instruktorem rekreacji ruchowej AWF z zakresu tenisa i zarazem miłośnikiem oraz promotorem tej dyscypliny sportu. Na początku 2020 roku założył Terespolską Ligę Tenisa, która święci rekordy frekwencyjne, biorąc pod uwagę turnieje organizowane w mieście Terespol jak i jego okolicach. Zorganizował również dwa turnieje z okazji Święta Niepodległości (2019 i 2020).

Pasjonuje się szachami – reprezentuje klub szachowy MOK „Debiut” Terespol od początku jego istnienia, a aktywnym zawodnikiem turniejowym jest już od 10 lat. To za sprawą szachów, zaangażował się w akcję „Kultura w sieci” zainicjowaną - w odpowiedzi na nałożone obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa - przez Miejski Ośrodek Kultury, na potrzeby której nagrał kilka materiałów poświęconych tej tematyce. Jest także członkiem Terespolskiego Studia Filmowego, z którym nagrał kilka filmów.

Interesuje się również kulturą hip – hop, między innymi specyficznym jej odłamem jakim jest freestyle rap. Efektem tego było zorganizowanie (wspólnie z freestylowcem Jakoffem) warsztatów freestyle w sierpniu 2018, a następnie zorganizowanie i poprowadzenie freestylowej Bitwy o Kresy w marcu 2019. W marcu 2020 miała odbyć się druga edycja tej imprezy, ale pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała mu plany zaledwie kilka dni wcześniej. W wolnym czasie maluje hip hopowe graffiti.

Chętnie angażuje się w pomoc przy organizacji różnych eventów na terenie miasta, m. in. festynu „Niedziela w Terespolu” czy Dnia Dziecka, na którym kilkukrotnie był animatorem zabaw dla dzieci.

Najważniejsze dla niego jest promowanie wszystkich powyższych elementów w taki sposób, aby zainteresowała się tym jak największa ilość osób. Oczywiście idzie to w parze z czerpaniem z tego radości oraz satysfakcji!

                                                       

Reportaż przygotowało TERESPOLSKIE STUDIO FILMOWE

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo