Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

EDYTA DROBYSZ - malarstwo, rysunek

Terespolska malarka z poetycką duszą

EDYTA DROBYSZ - nauczycielka plastyki w terespolskich szkołach, malarka z poetycką duszą.

Pochodzi z Terespola gdzie ukończyła szkołę podstawową. Rysuje od dzieciństwa. Uczęszczała na zajęcia koła plastycznego w Białej Podlaskiej.

Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa. Pracuje jako nauczycielka plastyki. Uprawia głównie malarstwo i rysunek.

Jej twórczość można określić mianem malarskiej poezji współczesnej. Lubi prostotę, konkret, kolor.  Fascynuje ją deseń, ornament. Inspiruje natura. Choć nie wzoruje się na konkretnym twórcy, bardzo lubi współczesnych malarzy polskich: Tarasina, Nowosielskiego, Fijałkowskiego. W sztuce poszukuje harmonii, spokoju, czegoś pozytywnego. Stara się przekazać to w swoich pracach. Ich formy nawiązują do realności, lecz nie dają się prosto rozszyfrować.

Jak sama twierdzi - ,,Inspiracje do swojej twórczości czerpię z natury, przetwarzając ją w specyficzny, poetycki sposób”.

Brała udział w wystawach zbiorowych w Danii, Francji, Białorusi oraz wystawach twórczości bialskiego środowiska plastycznego. Prezentowała swoje prace również na kilku wystawach indywidualnych. Od lat tworzyła ilustracje do wierszy i prozy zamieszczanych w  lokalnym piśmie ,,Goniec Terespolski".

Jej najnowsza pasja to szycie patchworków. Zajmuje się również tworzeniem prac w technice scrapbooking.

                                         

Reportaż przygotowała wolontariuszka - JOANNA CZERKO

Wsparcie techniczne - Terespolskie Studio Filmowe

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo