Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

JADWIGA MATWIEJUK - robótki szydełkowe, koronkarstwo

Tworzy z potrzeby piękna

JADWIGA MATWIEJUK - jest mieszkanką Terespola. Pracowała na PKP w Małaszewiczach w dziale handlowym. Obecnie na emeryturze.

Szydełkowaniem pani Jadwiga zajmuje się amatorsko (z przerwami) od dziesięciu lat. Pasja zrodziła się wraz z czasem. Jak sama mówi przedtem nie przypuszczałaby, że może zrobić jakąś robótkę. Wszystko zmieniło się jednak pewnego dnia, gdy odwiedziła koleżankę ,,ze szkolnej ławy”. Zobaczyła wtedy leżącą na stolę serwetę w kształcie rozety. Zaproponowała znajomej, iż może ją od niej odkupić, lecz ta choć miała ich dużo odmówiła i powiedziała, że da jej schemat i sama taką sobie zrobi. Tak też się stało.

Pani Jadwiga wystawiała indywidualnie prace w 2010 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie na VI Woj. Przeglądzie Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, gdzie otrzymała 1-szą nagrodę. W 2015 r. brała udział w konkursie na XI Przeglądzie Rękodzieła i także wygrała.

                                       

Reportaż przygotowała wolontariuszka - JOANNA CZERKO i WIKTOR PIKUŁA

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo